Dwa porody po 2 cc (Warszawa)

W Polsce porodów po 2 cc jest wciąż niewiele. Ale SĄ! I wierzę, że może ich być co raz więcej! Dziś kolejna inspiracja…

Dzięki uprzejmości jednej z mam otrzymałam kontakt do  pani Moniki, która urodziła swoje trzecie i czwarte dziecko siłami natury, mimo iż dwoje pierwszych potomków przyszło na świat przez cięcie cesarskie. Być może niektórzy z Was znają już jej historię, bo opisywała te wspaniałe porodowe sukcesy na forum Poród Domowy. Tam właśnie dziś zapraszam do podwójnej lektury:)

VBA2C, sporo „po terminie” (43tydzień):

 http://forum.gazeta.pl/forum/w,45447,73342258,124535933,wielki_sukces_sil_natury_i_poloznictwa_.html

2VBA2C:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,45447,73342258,144921090,narodziny_czwartego_4_5_domowego_.html

2 thoughts on “Dwa porody po 2 cc (Warszawa)

  1. witam, niestety w Polsce ,jeszcze nie jest nic rozwiniete z nauki medycy,,albo lekarze,,, pierwsze moje dziecko ur sie 9lat temu,,poprzez ciecie klasyczne wzdluz brzucha..niestety dziecko po paru godzinach zmarlo,,za pozno mialam ta cesarke,,dziecko zachlysslo sie krwia, 2porod 5lat temu mialam juz za granica,,gdzie mimio opinii polskiego lekarza powinnam miec kolejna cesarke,,ja urodzilam silami natury cale 4020g szczescia..i 2lata temu zas mialam cesarke tym razem w poprzeg ”zabieg kosmetyczny” aczkolwiek bylam juz slaba,rodzilam w 43tc.i dziecku tetno juz opadalo.ale ur sie zdrowa i zywa,,i gdyby nie to ze jestem za granica niewiem jakby sie moje porody skonczyly w PL,niemam zaufania do PL lekarzy ..pozdrawiam

  2. Basiu, dzięki za komentarz:) Rozumiem Cię, bo niestety sytuacja w wielu miejscach w polskim położnictwie pozostawia wciąż wiele do życzenia. Myślę jednak, że nie tylko w Polsce. Patrząc na inne kraje, jak choćby USA, też zdarzają się historie, na które nóż się w kieszeni otwiera, choć niewątpliwie całość systemu opieki okołoporodowej funkcjonuje w niejednym miejscu za granicą o niebo lepiej niż w Polsce. Jednocześnie myślę, że w każdym kraju, można znaleźć dobrego lekarza i wspaniałe położne (sama takich znam;). u nas jest ich tylko zdecydowanie za mało i nie każda kobieta ma możliwość cieszyć się ciążą i rodzić pod odpowiednią opieką. Pocieszające jest to, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat trochę zmieniło się w polskim położnictwie na plus. Pomału, ale do przodu. Dużo zależy od świadomości i wzajemnego wsparcia wśród kobiet. Między innymi dlatego istnieje ten portal. Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *